Kategorie
Uncategorized

Kurs resusytacji w Krakowie i Łodzi

Ułożenie poszkodowanego na plecach, na twardym i równym podłożu to następny krok. Czynimy to by uniknąc kolejnych urazów.

Udrożnienie dróg oddechowych powinno byc wykonane wtedy, gdy ofiara jest nieprzytomna. Sprawdzamy oddech i obserwujemy ruch klatki piersiowej – nasluchujemy reakcji. Jesli stwierdzamy brak oddechu, niezwlocznie powinnismy zadzwonic po pomoc, korzystajac z numerów alarmowych 112 lub 999.

By uratować życie poszkodowanego i udzielic skutecznie pomoc na drodze ekspresowej, musimy natychmiast przejsc do resuscytacji. Masaż serca wykonujemy uciskajac klatke piersiowa 30 razy w tempie okolo 100-120 na minute, po tym należy wykonac 2 wdechy. Dzialania te należy wykonywac w miare równym tempem, robiac jak najmniejsze przerwy miedzy uciskaniem klatki piersiowej, a oddechami ratowniczymi. Masażu nie możemy przerywac. Robimy to tak dlugo aż poszkodowany zacznie samodzielnie oddychac badz pojawi sie karetka pogotowia.
Dlaczego nasza pomoc jest ważna?

Ponieważ w przypadku zatrzymania akcji pracy serca kluczowe sa pierwsze minuty, a dokladnie 2-4 minuty. Jesli nie wykonamy odpowiednich dzialan, najprawdopodobniej bedzie już za pózno. Nie pomoga już wtedy nawet wykwalifikowani ratownicy. Podjecie akcji pomocy, nawet przy zastosowaniu nieodpowiednich liczb ucisków i wdechów, może nawet trzykrotnie wydlużyc potrzebny czas, na przybycie odpowiednich slużb ratowniczych w seosonic szczecin. Pamietajmy, że nasz maly wysilek może uratowac czyjes życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *